Skąd pomysł na wypożyczanie sprzętu informatycznego (drukarek, urzadzeń wielofunkcyjnego, komputerów, niszczarek)?
To doświadczenia z krajów zachodnich, gdzie leasing czy renting jest bardzo popularną formą pozyskania sprzętu. Z drugiej strony nie wiem, czy są łatwiejsze sposoby pozyskania niż najem. Bezpieczeństwo wyboru to przecież komfort! Niewłaściwie wybrane urządzenie to kłopot i wydatki. Najem zwykle jest oparty na doradztwie sprzedawcy, jeśli bedzie niewłaściwie dobrane zawsze zmienimy je na odpowiednie. Tu warto oprzeć się na doświadczeniu dostawcy takiej usługi, co ważne samej instalacji też dokona dostawca. Nasza firma wspiera decyzje swoich Klientów od 22 lat - to ogrom doświadczenia i zaangażowania się w Klienta.

A zakup ?
No cóż, często kupujemy to co tanie, to co sprzyja budżetowi jaki chcemy poświęcić na sprzęt. Pomyłka w wyborze będzie rodzić wiele komplikacji w użytkowaniu (często mówimy wtedy, że stare było lepsze bo jakoś musimy się bronić). Tani sprzęt to wysokie koszty eksploatacji, najczęściej są to bardzo drogie tonery - oczywiście masz możliwość zakupu zamiennika, ale dobrze wiesz, że jakość wydruku i awaryjność sprzętu wygenerują tylko problemy. Zakup to też oddanie się w "ręce gwarancji", bywa, że gwarant daje sobie 2 tygodnie na naprawę, ale na szczęście zdarzają się lepsi.

Najczęściej używasz drukarki przez 3 lata.

To optymalny czas, urządzenia wielofunkcyjne ze względu na wielozadaniowość, nawet krócej. 3 lata to czas, w którym urządzenie powinno stabilnie i bezawaryjnie realizować Twoje zadania. Dużo tu zależy od wdrożenia (instalacji sprzętu, szkolenia). Zaangażowany wdrożeniowiec dostawcy, dopasuje sprzęt do potrzeb konkretnego użytkownika, ustawi je tak, by jego dobre nawyki miały swoją kontynuację z nowym sprzętem, czesto jeszcze lepiej, nowocześniej, szybciej. Pozostanie jedna rzecz, opieka serwisowa i eksploatacyjna po wdrożeniu. Nam służy PrintFleet Vision - to aplikacja webowa (działa na naszych serwerach), której malutki kawałek jest instalowany na komputerze Klienta. W ten sposób dbamy, by stan techniczny twojego sprzętu był na wysokim poziomie. Pilnujemy, by brak tonera Cię nie zaskoczył - dostarczamy go przed wyczerpaniem.

" Kierowca sprzedawcy drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych przywiózł niezamawiany toner. Nie wiedzieliśmy o co chodzi. Dwa tygodnie później, kiedy sprzęt poinformował o braku wszystko było jasne. Wystarczyło zmienić. Proste i genialne. "

Drogo czy tanio ?

Po pierwsze w końcu ktoś określa wyczerpująco koszt eksploatacji. Wiem ile kosztuje wydruk, nie ma ukrytych kosztów, serwis nie zaskoczy wysokim kosztem naprawy, o której zakresie nie masz przecież pojęcia! Płacisz za każdą wydrukowaną stronę pięciokrotnie mniej niż w punkcie usług ksero. Sprzęt masz za to na miejscu. Wystarczy opłacić miesięczny koszt najmu - dla małych urządzeń mały, dla dużych i wydajnych nieco większy. Cena obejmuje ubezpieczenie. Możesz wdrożyć urządzenie samodzielnie, ale tą czynność lepiej zrobi wdrożeniowiec dostawcy, przy okazji przeszkoli, poświęci Tobie odpowiednią ilość czasu.

Wypożyczenie było kiedyś jakąś alternatywą. Teraz to poważne wsparcie Twojego biznesu, bardziej przyjazne niż leasing, skuteczniejsze niż zakup i jego wszystkie następstwa. U nas dostaniesz darmowy okres próbny, by upewnić się, że sprzęt sprzyja potrzebom !