Dla firmy na dużych obrotach

Firma na wysokich obrotach potrzebuje bardziej dopasowanego sprzętu niż zwykle. Lexmark XC4140 to urządzenie wielofunkcyjne dla firm realizujące swoje funkcje w kolorze! Czy jest to jednak sprzęt dla biura pracującego na WYSOKICH OBROTACH i ceniącego w szczególny sposób swój czas? Komfortowa praca w biurze, szybka praca dodajmy i bardzo niski koszt eksploatacji to najważniejsze atuty. Czy to urządzenie ma ich więcej by sprostać wyzwaniom biura sukcesów? Sprawdźmy.

 

Fakt

Obecnie niektóre biura i firmy pracują na wysokich obrotach, próbują nadgodnić utracone przychody, zyski, czas. Co ważne udaje się często to robić bo i wiele zaangażowanych firm ma takie podejście. Dlatego wyposażenie biura nie może w żaden sposób ograniczać pracowników. Lexmark odpowiada na potrzeby takich biznesów, dostarczając model XC4140 i XC4150. Producent twierdzi, że trafia dokładnie w takie zapotrzebowanie i to na wielu płaszczyznach. Sprawdzamy…

 

Lexmark XC4140 szybkie urządzenie wielofunkcyjne do biura do firmy 

Prędkość druku i kopiowania

Tutaj oba modele to sprinterzy. XC4140 to prędkość druku i kopiowania na poziomie 38 stron na minutę zarówno w czerni jak i w kolorze. Obecnie modele drukujące tylko w czerni Lexmarka drukują szybciej, ale jednak bez koloru. Warto też porównać tą prędkość do urządzeń z formatem A3 – tutaj zauważamy, że na rynku zdecydowanie przeważają urządzenia o prędkości między 20 a 30 stron na minutę, więc są zauważalnie wolniejsze od Lexmark, a jak dodamy to tego długi czas oczekiwania na pierwszy wydruk co jest bardzo istotne to okazuje się, że Lexmark XC4140 wygrywa i to z dużo lepszym wynikiem niż urządzenia obsługujące format A3. Lexmark XC4140 i Xc4150 nie obsługują tego formatu – największy możliwy to codzienne A4. Model lepiej wyposażony XC4150 jest jeszcze szybszy bo dostarczy twoje dokumenty z prędkością aż 47 stron na minutę.

 

 

Skanowanie dokumentów

A prędkość skanera? To już 60 stron na minutę! Ale nie tylko w ten sposób skorzystasz z zeskanowanych dokumentów bo samo posłużenie się pulpitem mogłoby zająć zbyt wiele czasu – w recenzowanych urządzeniach wielofunkcyjnych skanowanie jest niezwykle zautomatyzowane: każdy użytkownik posiada swoje ID – wystarczy je wpisać (to może być jedna cyfra) i już urządzenie wie jak obsłużyć twoje dokumenty wymagające skanowania – pamięta twoje ustawienia więc wystarczy, że wciśniesz przycisk start i już odbierasz swoje pliki w komputerze czy poczcie email. Podsumowując: jest bardzo szybko i technicznie i operacyjnie jak na biuro na wysokich obrotach przystało.

 

Lexmark XC4140 szybkie urządzenie wielofunkcyjne kolorowe z długą gwarancją

Tonery i eksploatacja, a biuro na wysokich obrotach

To bardzo ważny aspekt, bo każda przerwa w takim biurze spowodowana choćby wymianą tonera to rodzaj problemu, który dezorganizuje czas. W Lexmark XC4140 i XC4150 zastosowano tonery o bardzo dużej wydajności i faktycznie na tyle wystarczają. Toner czarny wydrukuje nie mniej niż 20 000 stron, a kolorowe 13 000. To świetny wynik, ale warto zaznaczyć, że też sama wymiana tonera jest niezwykle prosta jak na amerykańskie produkty przystało.

Nie samymi jednak tonerami żyje urządzenie drukujące. Jak każda drukarka wymaga też wymiany innych materiałów eksploatacyjnych i tutaj znowu jest niespodzianka. Producent tak skonstruował urządzenie, że daje wybór: znajdź złotą rączkę w twoim biurze by osoba taka wymieniła w prosty sposób takie materiały, albo zadzwoń do autoryzowanego serwisu – ważne żeby dodać, że każdy autoryzowany dostawca urządzeń Lexmark BSD (dedykowana linia urządzeń dla firm) jest zobligowany do dostarczania usług serwisowo-eksploatacyjnych. Taki dostawca jeśli faktycznie angażuje się w swoich Klientów sam poinformuje cię o konieczności zbliżającej się wymiany materiałów eksploatacyjnych jeśli tylko na to wyraziłeś zgodę. Aktualnie narzędzia softwareowe i chmury dają ogromne możliwości by wspierać biuro na WYSOKICH OBROTACH. Sama usługa realizowana przez taki serwis drukarek będzie niezwykle krótka i nawet skłaniająca do pytania: Dlaczego tak drogo, skoro był tu ledwo chwilę? W tej sytuacji pytanie takie nawet nie padnie, ale zacznijmy od początku… Po pierwsze Lexmark w modelach XC4140 i XC4150 zastosował budowę modułową co znaczy, że materiały eksploatacyjne to całe i duże elementy, których wymiana zajmuje chwilę nie wymagając niemal narzędzi dlatego też wyżej pisaliśmy, że może to zrealizować złota rączka w biurze. Jak wygląda taka wymiana? Krótko! Serwisant wyjmie materiał, który już zrealizował swoją żywotność, wyczyści wnętrze i włoży nowy element, potem zostaną mu własne formalności papierowe. I tu niespodzianka: przez cały okres gwarancji tj. 48 miesięcy nie będzie żadnej faktury, jedyny koszt jaki ponosi klient to tonery. Wydaje się niemożliwe, ale tak faktycznie jest co ułatwia liczenie kosztu wydruku bo przez cztery lata kalkuluje się go tylko z tonerów. Podsumowując: serwis też nie będzie ograniczał biura na wysokich obrotach bo swoje usługi zrealizuje w trakcie twojej przerwy śniadaniowej.

 

Szybkie wdrożenie urządzenia Lexmark XC4140

Jeśli twoi pracownicy informatyczni mieli już do czynienia z urządzeniami Lexmark to najprawdopodobniej wdrożą nowy sprzęt w krótkim czasie – producent dokłada wszelkich starań by sterowniki modeli BSD miały maksymalnie zbliżoną funkcjonalność, wygląd itp. Lexmark dostarcza w tej chwili jeden sterownik do całej linii urządzeń BSD by wsparcie informatyka było tu maksymalne, jednak przypomnę, że dostawcy linii biznesowej Lexmarka posiadają własne służby IT i zrealizują to jeszcze szybciej i z większym wykorzystaniem możliwości sterownika, wysłuchają też użytkowników by dopasować sprzęt do ich wymagań – dzięki takiemu podejściu docelowo zaoszczędzą mnóstwo czasu nie będąc świadomymi jak wielką automatyczną pracę urządzenie realizuje już za nich każdego dnia.

 

Lexmark XC4140 urządzenie wielofunkcyjne kolorowe dla wymagających

Wydruki specjalne

Zaoszczędziliśmy już sporo czasu, ale czy jeszcze można zaoszczędzić? Można urządzenie zastosować do wydruków na nietypowych mediach. Zwykle musisz dotrzeć do firmy zewnętrznej, która wydrukuje podziękowanie, nagrodę, dyplom. Może miałeś takie urządzenie w firmie, ale to znowu strata czasu by do niego dotrzeć i prosić kogoś kto zaangażuje się w twoją pracę. Teraz wydruki na bardzo grubym papierze, a nawet kopercie zrealizujesz na wyciągnięcie ręki na XC4140 i XC4150 i to z bardzo wysoką jakością  – tutaj producent zapewnia wydruk przy rozdzielczości 1200dpi – to świetny wynik zapewniający wydrukom spodziewaną jakość.

 

OCR

Tego nikt się nie spodziewał. Lexmark XC4150 wyposażony jest w tą funkcję już w standardzie, a XC4140 w opcji. Od teraz dzięki OCR możesz skanować swoje dokumenty od razu do formatu Microsoft Word i edytować je lub do takiego pliku PDF, który pozwoli na skopiowanie jego tekstu czy wyszukiwanie tekstu. OCR znacznie przyspieszy twoją pracę, koniec z przepisywaniem.

 

USB

Czy ten znany skrót może przyspieszyć pracę? Okazuje się, że tak. Urządzenie posiada dedykowane dla twojego pendrive gniazdo USB przy pulpicie urządzenia – w wygodnym miejscu. Po prostu wsuwasz pendrive, wybierasz spośród jego zawartości co chcesz wydrukować i drukujesz. Jakie to ma atuty i kiedy warto skorzystać z tej funkcjonalności? Kiedy np. twoja sieć informatyczna ma awarię, a ty musisz pilnie drukować. Kiedy plik z pendrive dostarczył klient, kontrahent, a ty nie chcesz go wpinać do komputera by nie zainfekować go – wpinając pendrive do urządzenia nie spowodujesz infekcji wirusem ani urządzenia, ani sieci informatycznej. A może nie posiadasz sterownika twojego Lexmarka bo zwykle na nim tylko kopiujesz lub skanujesz, a tu wyszła potrzeba druku: zapisz więc plik na pendrive i z dużą prędkością wydrukuj swoje dokumenty wprost z urządzenia. Oczywiście możesz też skanować bezpośrednio na pendrive – wsuwasz go w urządzenie, kładziesz dokumenty na podajnik i z prędkością 1 skanu na sekundę zapisujesz na pendrive. Pulpit urządzenia jest przy takich operacjach bardzo pomocny: nie dość, że jest duży to jeszcze wygląda niemal jak twój smartphone – duże, poukładane ikonki poszczególnych funkcji urządzenia, a wszystko obsługujesz dotykiem w prosty sposób posługując się językiem polskim. Wsparciem w szczególności dla osób ze słabym wzrokiem jest potwierdzanie wyborów dźwiękiem oraz fakt, że ekran możesz przechylać tak by było wygodniej dla ciebie i twoich oczu.

 

 

Lexmark XC4140 drukarka na duże nakłady

Pojemność papieru

To istotny czynnik, który znowu zaoszczędzi czas w biurze na wysokich obrotach. W standardzie w obu modelach otrzymujesz dwa podajniki: główny w formie szuflady na 550 arkuszy – tutaj układasz spokojnie całą ryzę do ostatniej kartki lub nawet nietypowe, grubsze arkusze i koperty oraz podajnik dodatkowy na 100 arkuszy i tutaj zwykle użytkownicy zapełniają go kolorowym czy grubym papierem. Zakładam, że takie biuro ma większe wymagania i te dwa podajniki to mało, skorzystaj więc z opcji dodatkowych 3 podajników dających w sumie zasoby na 2300 arkuszy. To ważne jeśli biuro na wysokich obrotach nie ma czasu na dokładanie papieru do podajników, od dziś możesz robić to raz na kilka dni, albo będą papier uzupełniać służby sprzątające kiedy was nie ma.

 

 

 

Lexmark XC4140 – specyfikacja

Co dają funkcje zawarte w specyfikacji  urządzenia, której zwykle nie czytasz? Np. to, że złącze sieci LAN do której podepniesz sieć firmową ma prędkość aż 1000 – tzw. Gigabit Ethernet. Czas pierwszego wydruku nie przekroczy 6 sekund, bo urządzenie posiada wydajny procesor i dużo pamięci RAM więc szybko podejmie nawet duże zadanie. Oba modele są przewidziane na wydrukowanie 2 – 20 tyś. stron miesięcznie, ale też jeśli w jakimś miesiącu okaże się, że wydrukujesz dużo więcej to urządzenie jest na to gotowe, Lexmark twierdzi, że nawet na 120 000 stron A4! Modele te posiadają fax, pewnie ocenisz to jako przeżytek, ale możesz zawsze wyeliminować stare urządzenie faksujące, a dodatkowo XC4140 i XC4150 odbiorą tego faxa i automatycznie przekażą je do emaila – otrzymasz taki fax bez żadnych twoich działań do aplikacji poczty internetowej eliminując potrzebę skanowania takiego faxa.

 

 

Lexmark XC4140 pulpit Bydgoszcz

Aplikacje na pulpicie

Wygodny pulpit co opisywaliśmy wyżej zawiera wiele użytecznych funkcji, które znowu zaoszczędzą twój czas. Warto z nich korzystać przy skanowaniu w szczególności. Ten zakres daje ogromne możliwości i w tym miejscu zaczynają się oszczędności, które wprowadzą biuro na WYSOKICH OBROTACH na zupełnie inny level prac biurowych, wspomnę, że wchodzą w zaawansowane chmury, systemy, integracje. Brzmi może trochę groźnie, ale z twojego punktu widzenia i pracy z urządzeniem będzie to tylko ikonka, którą trzeba kliknąć na dużym pulpicie, reszta wykona się automatycznie. Wspomnieć należy o możliwości druku bezpośrednio z twojego telefonu! Aplikacji wbudowanych w Lexmark XC4140 i XC4150 jest wiele, a wiele więcej można w nie zainstalować dzięki autoryzowanym specjalistom Lexmark BSD – warto podjąć z nimi rozmowę dziś bo biuro na wysokich obrotach może być jeszcze szybsze po to byś ty pracował spokojniej – niech sprzęt pracuje za ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *