Czy warto dzierżawić drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do firmy?

Na pewno trudniej kupić.

Skąd pomysł na dzierżawę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych?
To doświadczenia z krajów zachodnich, gdzie leasing czy renting jest bardzo popularną formą pozyskania sprzętu, pozwalającą na pozyskanie sprzętu bez konieczności zakupu. W bestsellerowej książce Go For No jest mowa, o sprzedawcy, który zajmuje się właśnie leasingiem tego sprzętu. Leasing to jednak niewłaściwe i mocno potoczne słowo określające dzierżawę w ustach Klienta.
Jakkolwiek tego nie nazwać: wypożyczenie, najem, wynajem, dzierżawa – zawsze oznacza to tą samą usługę.

Czy są łatwiejsze sposoby pozyskania niż najem, dzierżawa?

Bezpieczeństwo wyboru sprzętu to komfort, który trudno osiągnąć. Nietrafiony wybór urządzenia wielofunkcyjnego, czy drukarki podczas zakupów to kłopot i późniejsze niezamierzone wydatki. Dla tego najem rozwiązuje problem niewłaściwego wyboru!
Najem jest oparty na doradztwie sprzedawcy bo to tak naprawdę usługa więc potrzebny jest kompetentny człowiek. Jeśli urządzenie będzie niewłaściwie przez niego dobrane to najczęściej jest to jego problem. Dla przykładu nasza oferta gwarantuje zmianę sprzętu w dowolnym czasie od rozpoczęcia współpracy. Dlaczego dostawca najmu musi być kompetentny? Ponieważ musi dobrze dobrać sprzęt, dostarczyć go, zainstalować, wdrożyć i przeszkolić użytkowników! Oczywiście ten blog wspiera lokowanie produktu dlatego tu warto dodać, że nasza firma wspiera decyzje swoich Klientów od 23 lat – to ogrom doświadczenia i zaangażowania w Klienta. Reasumując: jeśli dostawca najmu posiada kompetencje to łatwiej nająć niż kupić, bo cała odpowiedzialność spada na dostawcę, a przy zakupie, cóż, co rusz kupujesz do firmy różne rzeczy, wiesz jak jest.

Dlaczego zakup nie jest OK?

To proste: często kupujemy to co tanie. Tak niestety jest bo sprzęt, który ma duże możliwości wspierania Twojego biznesu jest droższy. Kupując sprzęt tani, często następuje pomyłka w wyborze, która będzie rodzić wiele komplikacji w użytkowaniu wtedy często mówimy, że stare było lepsze – nie ma co ukrywać, że w ten sposób też jakoś musimy bronić swoich błędnych decyzji. Tani sprzęt to wysokie koszty eksploatacji, najczęściej są to bardzo drogie tonery – oczywiście masz możliwość zakupu zamiennika, ale dobrze wiesz, że jakość wydruku i awaryjność sprzętu wygenerują tylko problemy. Zakup to też oddanie się w „ręce gwarancji”, bywa, że gwarant daje sobie 2 tygodnie na naprawę, ale na szczęście zdarzają się lepsi.

Najczęściej używasz drukarki przez 3 lata.

To optymalny czas, zdarza się, że okres użytkowania urządzenia wielofunkcyjne ze względu na jego wielozadaniowość, nawet jest krótszy. 3 lata to czas, w którym urządzenie powinno stabilnie i bezawaryjnie realizować Twoje zadania. Trzeba przyznać, że kiedyś sprzęt był trwalszy więc raz kupiona kserokopiarka była użytkowana 10 lat i więcej, drukarki również. Teraz dużo zależy od wdrożenia (instalacji sprzętu, szkolenia). Zaangażowany pracownik dostawcy usługi najmu, czyli wdrożeniowiec, skonfiguruje sprzęt do potrzeb konkretnego użytkownika kiedy już jest u Ciebie, ustawi jego możliwości tak, by Twoje dobre nawyki używania sprzętu miały swoją kontynuację z nowym. Czesto zrobi to lepiej, nowocześniej, szybciej. Pozostanie jedna rzecz, opieka serwisowa i eksploatacyjna po wdrożeniu. Nam służy do tego PrintFleet Vision – to aplikacja webowa (działa w każdej przeglądarce internetowej), której malutki kawałek jest instalowany na komputerze Klienta. W ten sposób dbamy, by stan techniczny twojego sprzętu był zawsze na wysokim poziomie. Pilnujemy, by brak tonera Cię nie zaskoczył – dostarczamy go przed wyczerpaniem.

Drogo czy tanio?

Po pierwsze w końcu ktoś określa wyczerpująco koszt eksploatacji. Wiesz ile kosztuje wydruk, nie ma ukrytych kosztów, serwis nie zaskoczy wysokim kosztem naprawy, o której zakresie nie masz przecież pojęcia! Korzystając z najmu płacisz za każdą wydrukowaną stronę pięciokrotnie mniej niż w punkcie usług ksero, tyle, że sprzęt masz na miejscu. Wystarczy opłacić miesięczny koszt najmu – dla małych urządzeń mały, dla dużych i wydajnych nieco większy. Cena obejmuje ubezpieczenie. Możesz wdrożyć urządzenie samodzielnie, ale tą czynność lepiej zrobi wdrożeniowiec dostawcy, przy okazji przeszkoli, poświęci Tobie odpowiednią ilość czasu.

Najem / dzierżawa / wypożyczenie jakkolwiek to nazwać to zawsze mówimy o tej samej usłudze – było kiedyś jakąś alternatywą. Teraz to poważne wsparcie Twojego biznesu, bardziej przyjazne niż leasing, skuteczniejsze niż zakup i jego wszystkie następstwa. U nas dostaniesz darmowy okres próbny, by upewnić się, że sprzęt sprzyja potrzebom!