Outsourcing druku – zrób to z partnerem w biznesie, nie z dostawcą

Ile czasu zajmuje obsługa wszystkich urządzeń drukujących w Twojej firmie? Zbyt długo? Czy wiesz dokładnie ile czasu to zajmuje? Jak ważne jest dla Ciebie skupienie na najważniejszych rzeczach w Twoim biznesie?

Zazwyczaj w firmie jest tak, że rzeczy do zrobienia jest więcej niż czasu który możemy wykorzystać. Zwiększenie efektywności, lepsze zarządzanie zespołem, szkolenia z zarządzania sobą w czasie dla pracowników, to przykłady odzyskania czasu dla firmy. Outsourcing to kolejny z możliwych sposobów na zyskanie pewnej ilości czasu.

Przy wyborze firmy, której zlecisz outsourcing warto zwrócić uwagę na 3 ważne kwestie.

Pierwsza to serwis. Sprawdź jak dużym zapleczem serwisowym Twój przyszły Partner biznesowy dysponuje. Jest to naprawdę ważne abyś mógł być spokojny o ciągłość pracy w swoim biznesie, brak przestojów. Helpesk plus druga linia wsparcia to podstawa w korporacjach, ale to też świetne wsparcie Klienta i na nim skupione. Takie właśnie wsparcie wam oferujemy.
Druga ważna sprawa to urządzenie zastępcze na wypadek poważnej naprawy. Jeżeli firma nie jest w stanie tego zapewnić to uważam, że nie jest to dobry partner do współpracy. Warto wspomnieć o samym urządzeniu zastępczym, bo czesto dostawca usługi idzie na łatwiznę – w naszym rozumieniu urządzenie zastępcze musi być identyczne jak Twoje. Dlaczego ? Masz czas na naukę obsługi zastępczego, instalację sterowników, funkcji skanowania, faxa ? No właśnie !
Trzecia rzecz to zdalny monitoring. Abyś mógł naprawdę zapomnieć czym jest drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne zdalny monitoring materiałów eksploatacyjnych i stanu technicznego urządzenia to absolutny „must have”. Dzięki niemu zanim skończy Ci się toner, nowy zostanie dostarczony na kilka dni przed konieczną wymianą. Zdalny monitoring sprawia, że nie musisz już sam zamawiać tonerów, materiałów eksploatacyjnych, magazynować ich i sprawdzać gdzie aktualnie jest taniej. Warto też podkreślić, że mając podgląd na materiały eksploatacyjne, firma nie widzi co drukujesz, tylko ile drukujesz i na jakim sprzęcie. I mamy kolejną korzyć wynikającą z outsourcingu. Kontrola wydatków związanych w drukowaniem. Dlatego że rozliczasz się w systemie „pay per page” (koszt za stronę) więc doskonale wiesz ile dokumentów zostało wydrukowanych na urządzeniach w Twojej firmie. Faktura którą dostaniesz doskonale to obrazuje – czy masz świadomość, że pierwszy raz w histori Twojej firmy dostaniesz bezpłatną informację pozwalającą łątwo kontrolować wydatki na sprzęt i jego wykorzystanie ? Z doświadczenia zauważamy, że koszty związane z wydrukiem nieuzasadnionym, tak nazwijmy to zjawisko, spadają od 5% nawet do 35%.

Oczywiście istnieją kolejne elementy, czwarty, piąty, szósty, które zapewnią Cię, że Partner biznesowy spełni Twoje oczekiwania bardziej niż tego oczekujesz. To będą wieloletnie kompetencje, liczne wdrożenia, bogate referencje, również certyfikaty takie jak ISO, Fair Play, certyfikacja handlowa i serwisowa dostawców. To bardzo ważne, ale dużo ważniejsze jest to, by taki partner bazując na właśnie tych elementach wprowadzał do Twojego biznesu nowe technologie. Pozwól się zaskoczyć ich doradztwem. Tylko oni mogą wprowadzić Twój biznes w przyszłość i pomogą prześcignąć Twoją konkurencję.

Czas moim zdaniem jest jednym z najważniejszych zasobów w naszym życiu prywatnym i biznesie. Warto jest się zastanowić jakie możemy znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam zaprzestania marnowania czasu. Zastanawiałem się jak wycenić czas i moim zdaniem przeliczanie go na pieniądze nie zawsze daje nam wymierną wartość. Zastanawiam się wtedy ile mogę zrobić i stworzyć w czasie który odzyskałem.