logo Biuromax-Balcer
audyt druku idea

Audyt druku, czyli środowiska przetwarzania dokumentów

Czy zawodzi u Ciebie komunikacja papierowa lub cyfrowa? Sprzęt odmawia posłuszeństwa, a oprogramowanie nie współpracuje? Chcesz zmian na lepsze, ale nie wiesz jak tego dokonać? Porozmawiajmy o tym! Poprzez audyt środowiska druku wsparliśmy już niemal 100 podmiotów gospodarczych i urzędów.

Czym jest audyt druku ?

Audyt środowiska druku to kilkuetapowy proces, który polega na określeniu potrzeb i kosztów, ponoszonych z tytułu eksploatowania drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Jego celem jest otrzymanie konkretnej informacji na temat ilości i rodzaju drukowanych dokumentów oraz samych użytkowników i metod wydruku. W długofalowym ujęciu, głównym założeniem audytu jest optymalizacja kosztów druku, poprzez wdrożenie indywidualnie dobranych rozwiązań.

Twoje cele na początek - etap I

Aby określić konkretne cele audytu druku, proponujemy wypełnienie szczegółowej ankiety. W ten sposób nadasz konkretny kierunek naszym działaniom. Z doświadczenia wiemy, że cele te bywają powtarzalne, dlatego w ankiecie prosimy o sformułowanie, jak bardzo priorytetowe są dla Ciebie poszczególne kwestie. Oto najpopularniejsze z wytypowanych przez nas celów:

- optymalizacja kosztów druku,
- odciążenie informatyków,
- wsparcie pracowników w sprawach technicznych,
- pogłębienie przewagi nad konkurencją,
- optymalizacja drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych,
- diagnostyka techniczna,
- ocena ekonomiczna,
- zdrowie i ochrona środowiska,
- podniesienie bezpieczeństwa IT.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda firma jest inna, dlatego zawsze umożliwiamy określenie i dopisanie własnych celów. Po tym etapie następuje rozpoczęcie pracy wspólnej. Na początek jest to omówienie strategii optymalizacji druku oraz tego, co i jak zamierzamy osiągnąć.

audyt drukarek etapy

Dwa badania - etap II

Rozpoczynamy część praktyczną, podczas której 2-osobowy zespół audytorów merytorycznie i technicznie zbada Twoje środowisko druku – wszystkie urządzenia oraz sposób ich wykorzystania. Nasi specjaliści postarają się dokładnie zbadać potrzeby pracowników, a także zdiagnozować sprzęt oraz jego częstotliwość i sposób wykorzystania. Audyt środowiska druku na tym etapie jest całkowicie skupiony na określonych wcześniej celach. Na postawie pracy z administratorami, informatykami i księgowymi zbieramy kompletny zestaw do analityki. Teraz będziemy pracować poza Twoim biurem.

Analityka, komentarz i projekt - etap III

W tym momencie audyt druku skoncentrowany jest w całości na badaniu zebranych danych. Proces ten – w zależności od wielkości firmy czy instytucji – może zająć nawet kilka dni roboczych. Stworzyliśmy własne narzędzia informatyczne, by unikać błędów i wspólnie pracować na danych. Wszystkie wnioski zostaną opatrzone komentarzem, a ich kwintesencją będzie zaproponowanie rozwiązania w formie bardzo obrazowego projektu. Ważnym elementem optymalizacji druku jest analiza porównawcza – wykorzystamy naszą wiedzę opartą o niemal 100 audytów środowiska druku, doświadczenie i narzędzia z naszej oferty. Gotowy projekt będzie skonsultowany z kluczowymi osobami decyzyjnymi po stronie klienta, a następnie zatwierdzony.

Czas na prezentację!

Audyt środowiska druku dobiega końca. Wkrótce zaprezentujemy Ci propozycję zmian. Otrzymasz wyniki i projekt, którego wdrożenie pozwoli zrealizować określone wcześniej cele. Będzie to rodzaj oferty, która bazuje na wszystkich pracach, jakie zrealizowaliśmy dla Twojej firmy. Teraz możesz podjąć decyzję, czy zaprojektowana przez nas optymalizacja druku zostanie wdrożona. Ze zrealizowanych dotychczas audytów wynika, że 98% z nich zostało wdrożonych, a Klienci współpracują z nami do dziś. Zapraszamy do grona tych, których sukces wsparliśmy. Skontaktuj się z nami teraz!

Mamy dla Ciebie blog

Rób swoje, czyli partner w biznesie. To wstęp żeby zrozumieć po co w ogóle audyt. Jasnym jest, że chcesz obniżyć koszty i spowodować, by Twój biznes był wydajniejszy, komfortowy. Czy to jednak wszystko? Spójrz, czy nie zacząć od kluczowej sprawy: partnerstwa w biznesie. Zaufany dostawca usług, rozwiązań to połowa sukcesu. Warto powierzyć swoje środowisko biurowe, temu kto zrealizował wiele audytów i swoim szerokim, ultra szybkim zapleczem i bogatymi kompetencjami obsługuje wiele środowisk Klientów !
Poczytasz o tym na naszym blogu !

Statystyki naszych audytów

Dokumenty w biurze

Wdrożenia projektów

Sprzęt dla dokumentów

Kompetentny Serwis